Úvod > Informace - rodinný kemp

Informace - rodinný kemp

Kdy?  2. - 8. července 2023

Pro koho?

Rodiny s dětmi, náhradní rodiny, pěstouny, babičky, dědečky s vnoučaty, děti a mládež od 7 do 18 let a dospělé jednotlivce bez omezení věku.

Kde a co?

V rozsáhlém areálu Školy v přírodě v Prostřední Bečvě jsme pro děti a mládež, rodiče s dětmi a náhradní rodiče připravili pobyt, kde účastníci mají možnost vzdělávání v angličtině, výchově, vzdělávání v oblasti náhradní rodinné péče a ve zbývajícím čase spoustu možností zapojit se do programu kempu Cesta kolem světa za 6 dní. Angličtina pro zájemce bude probíhat v dopoledních hodinách. Lektorkou bude opět američanka Charity Dušíková.

Ubytování?

Ubytování v budově se společnou umývárnou a sprchami, několik pokojů má vlastní sociální zázemí. Výuka probíhá ve vedlejší budově v několika klubovnách. Areál v blízkosti Rožnova p/R a řeky Bečvy, kde je možnost širokého vyžití pro všechny generace. V blízké obci Hutisko-Solaec je zrekonstruované koupaliště a okolí poskytuje nádherná zákoutí k procházkám.

Program?

Program kempu bude přizpůsoben dětem a mládeži a rodičům s dětmi s ohledem na jejich věk a zájmy. Spoustu her, aktivit, soutěží pro zájmce, zpěv, legrace na téma Cesta kolem světa za 6 dní. Možnost výběru celé řady dobrovolných workshopů (sport, ruční práce, fotografování, semináře pro rodiče, manželské páry...). Večerní dobrovolný inspirativní duchovní program tzv. A jedeme dál s povídáním. Pro náhradní rodiny bude v rámci programu připraveno vzdělávání v dopoledních hodinách v uzavřené skupině v rozsahu 16 h, v odpoledních hodinách formou otevřených seminářů (8 h) kterých se mohou účastnit všichni účastníci kempu za úplatu. Více informací pro náhradní rodiče zde. Během vzdělávání je pro náhradní rodiče připraveno hlídání pro děti s programem a pro ostatní rodiče za úplatu. 

Témata seminářů?

Možnost výběru z těchto témat:

  • Emoční inteligence dětí a jak ji rozvíjet - úvod do schopnosti zvládání emocí a umění vcítit se do emocí ostatních jedinců a jak ji rozvíjet u dětí.
  • Jídelníček zdravého jedince - praktický seminář o sestavení zdravého jídelníčku pro celou rodinu.
  • Režim dne na 24 h - co je a není důležité v našem životě - praktický průvodce pro ty, co si rádi poleží, ale i pro ty, co potřebují mít jasné mantinely režimu během dne.
  • Peníze, peníze, peníze... Praktický průvodce sestavením rodinného rozpočtu na téma finanční gramotnosti nejen pro rodiče.

Změna programu vyhrazena. Během seminářů zajištěno hlídání dětí do 12 let s programem za částku 60 Kč za dítě. Více informací telefonicky nabo na e-mail.

© Copyright 2014 by Irská balada. All rights reserved.