Úvod > Informace pro pěstouny a cena

Informace pro pěstouny a cena

Kdy? 2. - 8. července 2023

Tento týdenní prorodinný pobyt je nabízen jako vzdělávací pobyt pro pěstouny, náhradní rodiče, poručníky, adoptivní rodiče včetně svěřených a biologických dětí. Pěstouni mají možnost získat osvědčení o vzdělání v rozsahu 24 hodin. Svou účast předem projednejte se svoji doprovodnou organizací, která vzdělávání proplácí. 

Vzdělávání probíhá odděleně od aktivit ostatních účastníků kempu. Pro náhradní rodiče, přihlášené na vzdělání, je účast na všech blocích a seminářích povinná.

Rozsah vzdělání: 24 hodin*)

Témata vzdělávání: Cesta kolem světa za 6 dní aneb jak porozumět mým financím, emocím a zdraví

Být rodičem vyžaduje spoustu znalostí a dovedností. Být náhradním rodičem navíc další kompetence, které běžní rodiče mnohdy nepotřebují. K tomu, abychom je získali, je nejdříve potřebujet poznat, přijmout za své, pak je pravidelně trénovat a posléze je aplikovat do života. Pojďte s námi na bezpečné cvičiště, kde si témata spolu probereme, prodiskutujeme a procvičíme...

Tyto 4 bloky vzdělávání budou probíhat v dopoledních hodinách pod vedením lektora:

 • Pondělí: Jak porozumět mým emocím? "...jednání není nikdy prostré emocí." (E.A.Blechmanová). Každý s nás si vytvořil způsob, jak nakládáme s emocemi. Někdo je prožívá více, někdo méně. Někdo je spontánně vyjadřuje a někdo je téměř nevyjadřuje vůbec. Úzkost, hněv, frustrace nás ale ovládají více, než bychom si přáli. Zkusme se společně na chvíli emocemi zabývat, abychom jim lépe porozuměli - jak u sebe, tak u druhých.

 

 • Úterý: Komplikace spojené s emocemi. "Náš život není určován směrem větru, ale tím, jak jsme si nastavili plachty (F. Coates).  Emoce spojují mnoho systému naší bytosti. Navíc mají další vlastnosti, které přispívají k jejich složitosti. V této časti vzděklávání se společně podíváme na komplikace, spojené s emocemi. 

 

 • Středa: Jak porozumět mým financím? "Každý blázen může vydělat velké peníze, mozek potřebujete až na to, abyste si je udrželi." (C. Vanderbilt) Peníze (a sex) patří k nejčastějším příčinám konfliktů mezi partnery a v rodině. Není samozřejmostí, že s penězy umíme nakládat. Neseme si každý svoje pohledy na peníze, způsoby, jak s nimi nakládat z naší rodiny, z vědomostí, které o nich máme, ze zkušenosti...Jak jim porozumět a zasadit toto porozumění do naší rodiny či výchovy se budeme zabývat v tomto bloku. 

 

 • Čtvrtek: Jak porozumět mému zdraví a zdraví mých dětí? "Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím". (A. Schopenhauer). O zdraví jsou napsány tisíce knih. Jedny vám říkají jedno, druhé pravý opak. Jíst či nejíst, cvičit či necvičit, pít či nepít...a mohli bychom pokračovat do nekonečna. V tomto bloku vzdělávání se budeme na zdraví dívat "selským rozumem" a zkusíme si nastavit pro sebe a svoji rodinu pár jednoduchých pravidel, která mohou změnti mnohé.

 

Odpolední praktické semináře v rámci programu Cesta kolem světa za 6 dní (otevřeny všem dospělým na kempu):

 • Emoční inteligence dětí a jak ji rozvíjet - úvod do schopnosti zvládání emocí a umění vcítit se do emocí ostatních jedinců a jak ji rozvíjet u dětí.
 • Jídelníček zdravého jedince - praktický seminář o sestavení zdravého jídelníčku pro celou rodinu.
 • Režim dne na 24 h - co je a není důležité v našem životě - praktický průvodce pro ty, co si rádi poleží, ale i pro ty, co potřebují mít jasné mantinely režimu během dne.
 • Peníze, peníze, peníze... Praktický průvodce sestavením rodinného rozpočtu na téma finanční gramotnosti nejen pro rodiče.

Co dále pobyt nabízí?

Kromě možnosti vzdělávání je pro účastníky připraven bohatý prorodinný program. Vedle možnosti sdílení s ostatními rodiči je zde příležitost k odpočinku, účasti na workshopech (ruční práce, hudba, sport apod.). Navíc také můžete využít individuální konzultace s lektory dle potřeby zdarma. V době vzdělávání pro pěstouny je pro děti do 12 let připraven program s hlídáním. 1 den kempu je vyhrazen rodinnému výletu.

Program

 • Neděle - příjezd, ubytování, seznámení 
 • Pondělí - 6 h vzdělávní (8:15- 12:15 a 16:00 - 18:00)
 • Úterý - 6 h vzdělávání (8:15- 12:15 a 16:00 - 18:00)
 • Středa - 6 h vzdělávání (8:15- 12:15 a 16:00 - 18:00)
 • Čtvrtek - 6 h vzdělávání (8:15- 12:15 a 16:00 - 18:00)
 • Pátek - rodinný výlet a závěrečný program
 • Sobota - odjezd domů

Doprava vlastní! 

Cena pro náhradní rodiče za vzdělání a ubytování a stravu?

 • 6480 Kč celkem*): 5000 Kč (v ceně je vzdělávání s osvědčením, občerstvení a ubytování na 3 noci) a spoluúčast za noclehy navíc a stravu 1480 Kč (pro doprovázené osoby AVF). Snídaně formou bufetu.

Cena za svěřené děti za hlídání s programem?

 • 3960 Kč celkem:  3150 Kč za dítě a 810 Kč spoluúčast (pro doprovázené osoby AVF - pouze děti v péči).

Cena za ubytování s plnou penzí pro ostatní účastníky zde.

Příhlášení zde. Pro pěstouny přihlášení nejpozději do 9. června 2023. Kapacita vzdělávání omezena na 12 účastníků. Storno podmínky zde. Svoje děti přihlaste každého zvlášť. Do poznámky nám uveďte na koho má být vystavena faktura.

V případě potřeby, volejte: 731510616 nebo pište na mail: viafamilia@viafamilia.cz

*)Vzdělání dle zákona 24 h, tj. 4 dny x 6 h denně včetně úhrady ubytování 3 nocí. Zbytek pobytu hrazen spoluúčastí. 

Změna programu vyhrazena. 

INFORMUJTE SE U SVÉ DOPROVODNÉ ORGANIZACE PŘEDEM KOLIK VÁM UHRADÍ ZA VZDĚLÁVÁNÍ. 

© Copyright 2014 by Irská balada. All rights reserved.