Úvod > Informace pro pěstouny a cena

Informace pro pěstouny a cena

Kdy? 30.6 - 6. července 2024

Tento týdenní prorodinný pobyt je nabízen jako vzdělávací pobyt pro pěstouny, náhradní rodiče, poručníky, adoptivní rodiče včetně svěřených a biologických dětí. Pěstouni mají možnost získat osvědčení o vzdělání v rozsahu 24 hodin. Svou účast předem projednejte se svoji doprovodnou organizací, která vzdělávání proplácí. 

Vzdělávání probíhá odděleně od aktivit ostatních účastníků kempu. Pro náhradní rodiče, přihlášené na vzdělání, je účast na všech blocích a seminářích povinná.

Rozsah vzdělání: 24 hodin*)

Témata vzdělávání: Zanechme stopu

Náhradní rodiče v dnešní době čelí velkému tlaku. Nejen, že se mění styly výchovy, ale jsou ze všech stran sledováni a navíc pod velkým tlakem sociálních médií. Pohled, jak v tom všem obstát a zanechat pozitivní stopu, budeme hledat na tomto vzdělávání pod vedením našich lektorů

Tyto 4 bloky vzdělávání po 6 h budou probíhat v dopoledních a odpoledních hodinách pod vedením lektorů:

 • Pondělí: Jak vychovat děti a nezničit je! Sám název již napovídá, co bude součástí tohoto bloku. Lektor PhDr. Jan Svoboda nás uvede nejen do tématu, ale prakticky poukáže na oblasti, ve kterých musí náhradní rodiče být obzvláště ostražití, aby svým jednáním dětem nezpůsobili další traumata. Inspirativní blok pro všechny rodiče!

 • Úterý: Děti a IT. Pohled do života dětí na IT a sociálních sítích. Tráví vaše dítě hodně času na PC a telefonem v ruce? Nejjednodušší je užívání IT zakazovat a zvětšovat barieru mezi dítětem a vámi. Není lepší vědět k čemu dítě IT používá a podle toho se zařídit? Na tyto a další otázky bude odpovídat lektor Ing. Jan Hrušovský. 
 • Středa: Vývojová specifika dětí v NRP. Liší se vývoj dětí v běžné rodině a dětí v náhradní rodině? Jaká jsou specifika a na co by se měli náhradní rodiče v různích fázích vývoje zaměřit? Může vůbec náhradní rodič něco ovlivnit? Na tyto otázky se budeme zamýšlet společně na panelu odborníků se sociálními pracovnicemi AVF pod vedením lektorky Bc. Libuše Pavelkové
 • Čtvrtek: Zanechme stopu! Jak naložit se všemi informacemi, které náhradní rodiče dostávají, jak je zpracovat a vložit do praxe. Jak ustát nápor očekávání a zároven žít svůj každodenní život? O tom všem budeme hovořit s lektorkou Bc. Libuší Pavelkovou, která bude čerpat ze zkušeností jako náhradní rodič. 

Odpolední praktické semináře v rámci programu Pevnost Boyard - zanechme stopu (otevřeny všem dospělým na kempu - z témat bude dle zájmu vybrány 2 semináře):

 • Závislostní chování u dětí
 • Sourozenecké vztahy a rivalita
 • Úvod do terapeutického rodičovství
 • Muž jako pečující osoba

Co dále pobyt nabízí?

Kromě možnosti vzdělávání je pro účastníky připraven bohatý prorodinný program. Vedle možnosti sdílení s ostatními rodiči je zde příležitost k odpočinku, účasti na workshopech (ruční práce, hudba, sport apod.). Navíc také můžete využít individuální konzultace s lektory dle potřeby zdarma. V době vzdělávání pro pěstouny je pro děti do 12 let připraven program s hlídáním. 1 den kempu je vyhrazen rodinnému výletu.

Program

 • Neděle - příjezd, ubytování, seznámení 
 • Pondělí - 6 h vzdělávní (8:15- 12:15 a 16:00 - 18:00)
 • Úterý - 6 h vzdělávání (8:15- 12:15 a 16:00 - 18:00)
 • Středa - 6 h vzdělávání (8:15- 12:15 a 16:00 - 18:00)
 • Čtvrtek - 6 h vzdělávání (8:15- 12:15 a 16:00 - 18:00)
 • Pátek - rodinný výlet a závěrečný program
 • Sobota - odjezd domů

Doprava vlastní! 

Cena pro náhradní rodiče za vzdělání a ubytování a stravu?

 • 7200 Kč celkem*): 5400 Kč (v ceně je vzdělávání s osvědčením, občerstvení a ubytování na 3 noci) a spoluúčast za noclehy navíc a stravu 1800 Kč (pro doprovázené osoby AVF). Snídaně formou bufetu.

Cena za svěřené děti za hlídání s programem?

 • 4215 Kč celkem:  3215 Kč za dítě a 1000 Kč spoluúčast (pro doprovázené osoby AVF - pouze děti v péči).

Cena za ubytování s plnou penzí pro ostatní účastníky zde.

Příhlášení zde. Pro pěstouny přihlášení nejpozději do 9. června 2024. Kapacita vzdělávání omezena na 12 účastníků. Storno podmínky zde. Svoje děti přihlaste každého zvlášť. Do poznámky nám uveďte na koho má být vystavena faktura.

V případě potřeby, volejte: 773 791 182 nebo pište na mail: viafamilia@viafamilia.cz

*)Vzdělání dle zákona 24 h, tj. 4 dny x 6 h denně včetně úhrady ubytování 3 nocí. Zbytek pobytu hrazen spoluúčastí. 

Změna programu vyhrazena. 

INFORMUJTE SE U SVÉ DOPROVODNÉ ORGANIZACE PŘEDEM KOLIK VÁM UHRADÍ ZA VZDĚLÁVÁNÍ. 

© Copyright 2014 by Irská balada. All rights reserved.